poniedziałek, 21 listopada 2022

nalewka wiśniowa na spirytusie

 

...pyszna nalewka z wiśni na spirytusie. Jeśli nie wydrylujemy wiśni, pestki dadzą nalewce migdałowy posmak, a niewydrylowane dadzą nam bardziej intensywny aromat. Wiśnie które zostały nam z nalewki miałam oblać czekoladą; co miałam zrobić ale ostatecznie u nas wiśnie zostały zjedzone...
1,5 kg wiśni
0,5 l spirytusu
1 litr wódki
400 g cukru


 

wiśnie myjemy pod bieżącą zimną wodą i wrzucamy do słoika. Następnie wlewamy pół litra wódki i dolewamy spirytus. Słojem potrząsamy i odstawiamy w ciemne ciepła miejsce.

Nalewka z niedrylowanych owoców powinna macerować się dwa tygodnie a z drylowanych około 4-5 tygodni. Należy pamiętać aby co jakiś czas potrząsać słojem.

Po odpowiednim czasie nalewkę przelewamy do mniejszego słoja; zakręcamy i odstawiamy na bok. Do słoika z wiśniami wsypujemy cukier i pozostałe pól litra wódki. Potrząsamy słojem i odstawiamy na 7 dni; codziennie mieszamy.

Sok z owocami przecedzamy przez sitko i łączymy z wcześniej zlaną nalewką. Odkładamy na kilka dni aby się przegryzło i przelewamy nalewkę do butelek. Nalewka powinna leżakować minimum miesiąc...

21 komentarzy:

 1. U mnie króluje nalewka daktylowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pycha :) idealna, żeby się rozgrzać w zimne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nalewka bogata w procenty :) 💗💗💗

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę Izuniu, ja zaglądam do ciebie, a tu coś, co akurat przydałoby się na zimowe wieczory :-) Moja nalewka pigwowa jest dopiero w początkowym stadium - przyjdzie poczekać... Zdrówko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taką nalewkę zawsze warto mieć w barku ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna na rozgrzewająca jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka nalewka wiśniowa brzmi naprawdę dobrze. Mój narzeczony w tym roku zrobił kilka, ale postawił na agrest, truskawkę i orzech. Rzeczywiście niesamowicie rozgrzewa w te jesienne wieczory :)
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka domowa nalewka to coś pysznego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Domowe naleweczki są najlepsze! Piękne kieliszki Mam podobne po mojej babci :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Domowa nalewka nie ma sobie równych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością przepyszna! W tym roku zrobiłam wiele rodzajów nalewek, ale wiśniówki nie, więc chętnie wproszę się do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja co prawda alkoholu nie piję od dłuższego czasu, ale dla smakoszy w umiarkowanych ilościach, będzie jak znalazł!

  OdpowiedzUsuń
 13. WoW such a beautiful winter Beverage. Looks great.

  OdpowiedzUsuń